20SVPK150M.pdf
20SVPK150M.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 20SVPK150M.
| Image |  |
| Series | OS-CON™, SVPK | OS-CON™, SVPK | OS-CON™, SVPK | OS-CON™, SVPK | OS-CON™, SVPK |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Polymer | Polymer | Polymer | Polymer | Polymer |
| Capacitance | 150 µF | 150 µF | 150 µF | 150 µF | 150 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 25mOhm | 25mOhm | 25mOhm | 25mOhm | 25mOhm |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Features | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 50.5 mA @ 120 Hz | 50.5 mA @ 120 Hz | 50.5 mA @ 120 Hz | 50.5 mA @ 120 Hz | 50.5 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 1.01 A @ 100 kHz | 1.01 A @ 100 kHz | 1.01 A @ 100 kHz | 1.01 A @ 100 kHz | 1.01 A @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.248 Dia (6.30mm) | 0.248 Dia (6.30mm) | 0.248 Dia (6.30mm) | 0.248 Dia (6.30mm) | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.236 (6.00mm) | 0.236 (6.00mm) | 0.236 (6.00mm) | 0.236 (6.00mm) | 0.236 (6.00mm) |
| SurfaceMountLandSize | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) |