20SVP150M.pdf
20SVP150M.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 20SVP150M.
| Image |  |
| Series | OS-CON™, SVP | OS-CON™, SVP | OS-CON™, SVP | OS-CON™, SVP | OS-CON™, SVP |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Polymer | Polymer | Polymer | Polymer | Polymer |
| Capacitance | 150 µF | 150 µF | 150 µF | 150 µF | 150 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 20mOhm | 20mOhm | 20mOhm | 20mOhm | 20mOhm |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Features | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 216 mA @ 120 Hz | 216 mA @ 120 Hz | 216 mA @ 120 Hz | 216 mA @ 120 Hz | 216 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 4.32 A @ 100 kHz | 4.32 A @ 100 kHz | 4.32 A @ 100 kHz | 4.32 A @ 100 kHz | 4.32 A @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.500 (12.70mm) | 0.500 (12.70mm) | 0.500 (12.70mm) | 0.500 (12.70mm) | 0.500 (12.70mm) |
| SurfaceMountLandSize | 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) | 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) | 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) | 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) | 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) |