10SVPC68MV.pdf
10SVPC68MV.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 10SVPC68MV.
| Image |  |
| Series | OS-CON™, SVPC | OS-CON™, SVPC | OS-CON™, SVPC | OS-CON™, SVPC | OS-CON™, SVPC |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Polymer | Polymer | Polymer | Polymer | Polymer |
| Capacitance | 68 µF | 68 µF | 68 µF | 68 µF | 68 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 10 V | 10 V | 10 V | 10 V | 10 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 23mOhm | 23mOhm | 23mOhm | 23mOhm | 23mOhm |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Features | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 127 mA @ 120 Hz | 127 mA @ 120 Hz | 127 mA @ 120 Hz | 127 mA @ 120 Hz | 127 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 2.54 A @ 100 kHz | 2.54 A @ 100 kHz | 2.54 A @ 100 kHz | 2.54 A @ 100 kHz | 2.54 A @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.236 (6.00mm) | 0.236 (6.00mm) | 0.236 (6.00mm) | 0.236 (6.00mm) | 0.236 (6.00mm) |
| SurfaceMountLandSize | 0.209 L x 0.209 W (5.30mm x 5.30mm) | 0.209 L x 0.209 W (5.30mm x 5.30mm) | 0.209 L x 0.209 W (5.30mm x 5.30mm) | 0.209 L x 0.209 W (5.30mm x 5.30mm) | 0.209 L x 0.209 W (5.30mm x 5.30mm) |