10SVPC270M.pdf
10SVPC270M.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 10SVPC270M.
| Image |  |
| Series | OS-CON™, SVPC | OS-CON™, SVPC | OS-CON™, SVPC | OS-CON™, SVPC | OS-CON™, SVPC |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Polymer | Polymer | Polymer | Polymer | Polymer |
| Capacitance | 270 µF | 270 µF | 270 µF | 270 µF | 270 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 10 V | 10 V | 10 V | 10 V | 10 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 22mOhm | 22mOhm | 22mOhm | 22mOhm | 22mOhm |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Features | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 161 mA @ 120 Hz | 161 mA @ 120 Hz | 161 mA @ 120 Hz | 161 mA @ 120 Hz | 161 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 3.22 A @ 100 kHz | 3.22 A @ 100 kHz | 3.22 A @ 100 kHz | 3.22 A @ 100 kHz | 3.22 A @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.276 (7.00mm) | 0.276 (7.00mm) | 0.276 (7.00mm) | 0.276 (7.00mm) | 0.276 (7.00mm) |
| SurfaceMountLandSize | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) |