108CKE016MLN.pdf
108CKE016MLN.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 108CKE016MLN.
| Series | CKE | CKE | CKE | CKE | CKE |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 1000 µF | 1000 µF | 1000 µF | 1000 µF | 1000 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 16 V | 16 V | 16 V | 16 V | 16 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 265.3mOhm @ 120Hz | 265.3mOhm @ 120Hz | 265.3mOhm @ 120Hz | 265.3mOhm @ 120Hz | 265.3mOhm @ 120Hz |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 500 mA @ 120 Hz | 500 mA @ 120 Hz | 500 mA @ 120 Hz | 500 mA @ 120 Hz | 500 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 700 mA @ 100 kHz | 700 mA @ 100 kHz | 700 mA @ 100 kHz | 700 mA @ 100 kHz | 700 mA @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) |
| Size/Dimension | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.551 (14.00mm) | 0.551 (14.00mm) | 0.551 (14.00mm) | 0.551 (14.00mm) | 0.551 (14.00mm) |