105TTA050M.pdf
105TTA050M.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 105TTA050M.
| Series | TTA | TTA | TTA | TTA | TTA |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 1 µF | 1 µF | 1 µF | 1 µF | 1 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 165.786Ohm @ 120Hz | 165.786Ohm @ 120Hz | 165.786Ohm @ 120Hz | 165.786Ohm @ 120Hz | 165.786Ohm @ 120Hz |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 10 mA @ 120 Hz | 10 mA @ 120 Hz | 10 mA @ 120 Hz | 10 mA @ 120 Hz | 10 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 17 mA @ 50 kHz | 17 mA @ 50 kHz | 17 mA @ 50 kHz | 17 mA @ 50 kHz | 17 mA @ 50 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.197 Dia x 0.512 L (5.00mm x 13.00mm) | 0.197 Dia x 0.512 L (5.00mm x 13.00mm) | 0.197 Dia x 0.512 L (5.00mm x 13.00mm) | 0.197 Dia x 0.512 L (5.00mm x 13.00mm) | 0.197 Dia x 0.512 L (5.00mm x 13.00mm) |