100YXJ1M5X11.pdf
100YXJ1M5X11.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 100YXJ1M5X11.
| Image |  |
| Manufacturer | Rubycon | Rubycon | Rubycon | Rubycon | Rubycon |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | YXJ | YXJ | YXJ | YXJ | YXJ |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 1 µF | 1 µF | 1 µF | 1 µF | 1 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 7 mA @ 120 Hz | 7 mA @ 120 Hz | 7 mA @ 120 Hz | 7 mA @ 120 Hz | 7 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 20 mA @ 100 kHz | 20 mA @ 100 kHz | 20 mA @ 100 kHz | 20 mA @ 100 kHz | 20 mA @ 100 kHz |
| Impedance | 4.5 Ohms | 4.5 Ohms | 4.5 Ohms | 4.5 Ohms | 4.5 Ohms |
| LeadSpacing | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) |
| Size/Dimension | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) |