Littelfuse Inc. 0603SFV075F/32-2
0603SFV075F/32-2
Part No.:
0603SFV075F/32-2
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
Fuses
Package:
Datasheet:
Valley Electronics(HK)Limited0603SFV075F/32-2.pdf
Description:
FUSE BOARD MNT 800MA 32VDC 0603
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
SFV
ProductStatus:
Obsolete
MountingType:
Surface Mount
FuseType:
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
CurrentRating(Amps):
800 mA
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
32 V
ResponseTime:
Fast Blow
BreakingCapacity@RatedVoltage:
0603 (1608 Metric)
MeltingI²t:
50A
ApprovalAgency:
0.0191
OperatingTemperature:
UL
Color:
-55°C ~ 125°C