0603SFP350F/32-2.pdf
0603SFP350F/32-2.pdf
| Image |  |
| Package/Case | |||||
| Series | SFP | SFP | SFP | SFP | SFP |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| CurrentRating(Amps) | 3.5 A | 3.5 A | 3.5 A | 3.5 A | 3.5 A |
| VoltageRating-AC | - | - | - | - | - |
| VoltageRating-DC | 32 V | 32 V | 32 V | 32 V | 32 V |
| ResponseTime | - | - | - | - | - |
| MeltingI²t | 50A | 50A | 50A | 50A | 50A |
| ApprovalAgency | 1.1 | 1.1 | 1.1 | 1.1 | 1.1 |
| OperatingTemperature | - | - | - | - | - |
| Color | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C |