0603SFF350F/32-2.pdf
0603SFF350F/32-2.pdf
| Image |  |
| Package/Case | |||||
| Series | SFF | SFF | SFF | SFF | SFF |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| CurrentRating(Amps) | 3.5 A | 3.5 A | 3.5 A | 3.5 A | 3.5 A |
| VoltageRating-AC | - | - | - | - | - |
| VoltageRating-DC | 32 V | 32 V | 32 V | 32 V | 32 V |
| ResponseTime | Fast Blow | Fast Blow | Fast Blow | Fast Blow | Fast Blow |
| MeltingI²t | 35A | 35A | 35A | 35A | 35A |
| ApprovalAgency | 0.295 | 0.295 | 0.295 | 0.295 | 0.295 |
| OperatingTemperature | UL | UL | UL | UL | UL |
| Color | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C |